foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+48 34 32 73 304
spkamienica@spkp.pl

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej W dniach 1, 2 kwietnia na terenie szkoły będą się odbywać rekolekcje wielkopostne:

- godz. 10:00 - klasy I-III,

- godz. 10:50 - klasy IV-VI,

- godz. 11:50 - klasy VII-VIII, IIIgim i LO.

3 kwietnia uczniowie klas od I do VI będą mieli możliwość uczestniczenia w spowiedzi i Mszy Św.:

9:45 - wyjazd do kościoła na spowiedź - klasy 4a, 4b, 4c, 5a,

10:00 - wyjazd do kościoła na spowiedź - klasy 5b, 5c, 6a, 6b,

10:45 - wyjazd do kościoła na Mszę Św. - klasy 1a, 1b, 2a, 3a, 3b.

Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da. Ta prawda wybrzmiała dziś podczas programu artystycznego z okazji Dnia Kobiet.

Czytaj więcej...

Jak bezpiecznie wypoczywać w czasie zimowych ferii? Na to pytanie odpowiadał dzisiaj dzielnicowy z Komisariatu Policji w Poczesnej sierż. szt. Kamil Wojtasik.

Czytaj więcej...

Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno młodsi, jak i starsi, bardzo chętnie spędzają ten czas w gronie przyjaciół i znajomych, by z nimi tańczyć i świetnie się bawić.

Czytaj więcej...

Walentynki to świetny czas na rozrywkę i niezłą zabawę z osobami, które lubimy, bardzo lubimy, kochamy! Wybór jest prosty.

Czytaj więcej...

8 lutego 2019 r. o godzinie 12.00 w V LO im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbyło się otwarcie Izby Tradycji Czynu Niepodległościowego. Izbę tworzą trzy sale wystawowe oraz 10 tablic tematycznych od roku 1905 do roku 1989, dzięki którym poznajemy wydarzenia, osoby oraz pamiątkowe zdjęcia związane z historią Częstochowy.

Czytaj więcej...

6 lutego 2019 roku odbyło się 5. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego Ja czytam. Tym razem w miłej atmosferze dyskutowaliśmy na temat opowiadania Ludmiły Marjańskiej pt. Jak zajączek Kicuś szukał Króla Gronostaja.

Czytaj więcej...

W dniu 8 lutego 2019r. ponad dziewięćdziesięciu uczniów śląskich szkół, a wśród nich troje uczniów SP w Kamienicy Polskiej (Katarzyna Dziubińska, Jakub Klimek oraz Mikołaj Molenda) uczestniczyło w III Międzynarodowym Konkursie Fizycznym in English, który odbywał się w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. M. Wańkowicza w Katowicach oraz równolegle w szkołach na Ukrainie i w Hiszpanii.

Czytaj więcej...

7.02.2019r. podczas apelu podsumowującego I półrocze wręczono nagrody za udział w Konkursie „Super Klasa”. Szkolny konkurs „Super Klasa” stanowi integralną część planu pracy Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej...

Tuż przed feriami podsumowaliśmy osiągnięcia uczniów w pierwszym półroczu i ich sukcesy w konkursach szkolnych i zewnętrznych. Najzdolniejsi i najbardziej aktywni uczniowie odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor i Nauczycieli - opiekunów konkursów.

W ramach Światowego Dnia Kota obchodzonego 17 lutego Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN "WOM" w Częstochowie zorganizowała konkurs na lapbook "Koty w literaturze".

Czytaj więcej...Copyright © 2019 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.