foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej


Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w dniu 22.09.2021 dziewczęta ze SP w Kamienicy Polskiej wróciły na trasy biegowe w Konopiskach.
W Indywidualnych Biegach Przełajowych PZ LZS w Częstochowie w Igrzyskach Dzieci drugie miejsce zajęła Nicola Księżyk, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej również na drugim miejscu uplasował a się Oliwia Mościńska.
W Drużynowych Biegach Przełajowych PSZS w Częstochowie, w których uczestniczyły reprezentacje 14 szkół z Powiatu Częstochowskiego dziewczęta z naszej szkoły w Igrzyskach Dzieci zajęły trzecie miejsce, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce czwarte.

Czytaj więcej...

Warsztaty Taneczne Zespołu Folklorystycznego „Kamienica” w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej
W dniu 16 września o godz. 10:30 odbyły się warsztaty taneczne dla klas VII i VIII zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej. Warsztaty te odbyły się w Szkole Podstawowej im.H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej, gdzie członkowie zespołu zaprezentowali nową suitę beskidu śląskiego. Było to możliwe dzięki pozyskaniu środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. Zakupiono 8 kompletów strojów męskich i 8 kompletów strojów damskich. Kwota pozyskana na ten cele z programu EtnoPolska2021 to 21 053 zł.
Rok 2021 to 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego i rok jego beatyfikacji. Był mężem stanu, obrońcą praw człowieka, narodu i Kościoła. Jego posługa dla Kościoła i ludzi przyniosła liczne owoce, w tym te o znaczeniu historycznym m.in.: Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego i Wielka Nowenna Tysiąclecia.
„Tylko orły szybują nad gniazdami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! - serce orle i wzrok orli ku przyszłości.” Twierdził, że zawsze trzeba podejmować wysiłek tworzenia lepszej przyszłości.
W związku z beatyfikacją Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego (12 września 2021 r.) nasi uczniowie mogli poznać tę niezwykłą postać, wzór do naśladowania w miłowaniu bliźniego i niezłomności w wierze.
Opracowały: Edyta Kundzicz i Agnieszka Szkop.

W dniu 09.09.2021r. (czwartek) odbędzie się zebranie wychowawców klas I-VIII z rodzicami (prawnymi opiekunami). Celem spotkania jest m.in. zapoznanie z dokumentami prawa wewnątrzszkolnego oraz wybory do rad oddziałowych. Zapraszamy i przypominamy o przestrzeganiu bieżących zaleceń obowiązujących podczas pandemii COVID-19.

- godz. 17.00 -kl. I-III

- godz. 17.30 -kl. IV-VIII

- godz. 18.00 -zebranie Rady Rodziców w świetlicy szkolnej

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania, która odbędzie się 4 września 2021 roku.
Akcja Narodowego Czytania została, zapoczątkowana przez prezydenta Andrzeja Dudę, który wraz z małżonką co roku od 2012 roku czytają fragmenty wspaniałej polskiej literatury.

Czytaj więcej...